Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
AlisterS Stretch Wool Suit Black ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000216)

AlisterS Stretch Wool Suit Black

469.80

Yksirivinen, kaksinappinen villakangaspuku merkiltä HUGO. Tuote kuuluu mallistoon, jossa tuotemerkin muotoilun juuret kohtaavat modernin ja minimalistisen muotoilukielen luoden vaatteita puhtailla linjoilla.

space
Puvuntakki:

space
Puvunhousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • HUGO
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu ohuesta, sileästä ja luonnollisesti joustavasta villakankaasta.
• Puvuntakissa kaksi kannellista etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Täysvuorattu, joka istuu ja laskeutuu hyvin.
• Hihansuissa neljä nappia ja koristenapinlävet.
• Puvunhousuissa kaksi sivutaskua ja kaksi istutettua takataskua.
• Vetoketjusepalus ja hakanen vyötärökaitaleessa.
• Kaksi etutaskua ja kaksi takataskua.
• Sisäpuolella pehmeämpää kudosta sisäreiden kohdalla.
• Prässit.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Lahkeensuu 36 cm koossa 50, kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000216
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Hihan pituus464748494950
Rinnan ympärys100104108112118120
Vyötärönympärys909496100106110
Vaatteen pituus717274747575
Olan pituus444546484950
Vyötärönympärys8184899296100
Sisälahje828383838383
Reidenympärys586062656869
Polvenympärys424344464849
Lahkeensuu343536373839
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Malliston HUGO juuret, ovat vahvasti sidottuina merkin Hugo Boss klassiseen tyyliin, jonka alle tämä mallisto myös kuuluu. HUGO toteuttaa brändin klassisia vaatteita modernein tulkinnoin arvostaen kuitenkin yrityksen historiaa. Mallistosta löytyy neuleita ja farkkuja, mitä voi yhdistää tyylikkäiden paitojen ja pukujen kanssa. Vaatteet ovat usein tyköistuvia, mutta taitavasti suunniteltuja ja laadullisesti aivan huippu luokkaa.

Päällikangas: 100% Uusi villa
Vuori: 51% Viskoosi, 49% Asetaatti
Hihan vuori: 85% Kupro, 15% Asetaatti
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Musta
Valmistajan nro: 50375345 & 50375354
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »