Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Allen Edmonds Manistee Brogue Belt Walnut Calf ryhmässä Asusteet / Vyöt @ Care of Carl (16667711r)

Manistee Brogue Belt Walnut Calf

Tyylikäs  ja ajaton pukuvyö merkiltä Allen Edmonds. Vyö on valmistettu käsintyönä Yhdysvalloissa brogue-kuvioidusta nahasta. Hopeanvärinen nikkelitön metallisolki.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Allen Edmonds
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Käsintehty Yhdysvalloissa.
• Leveys 3,5 cm.
Oletko epävarma siitä, millainen vyö sopii parhaiten asuusi? Lue oppaamme vyön valintaan.
Tuotenumero
16667711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)859095100105
Pituus kireimmillään82879297102
Pituus väljimmillään9297102107112
Vyön pituus103108113118123
Leveys3,53,53,53,53,5
Soljen pituus5,55,55,55,55,5
Soljen leveys4,54,54,54,54,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Amerikkalainen Elbert W. Allen perusti kenkämerkki Allen Edmondsin 1922 Wisconsinissa. Kaikki kyseisen merkin kengät, mitkä valmistetaan heidän omalla tehtaallaan Port Washingtonissa, on valmistettu käsityönä. Kenkien valmistus käsittää 212 vaihetta ja merkin valikoimaan kuuluu 50 000 erilaista lestiä, joita on käytetty kenkien valmistuksessa.

Koska merkki on tunnettu laadusta ja käsityön leima on vahva, ei liene yllätys, että merkki on tullut suosituksi myös amerikkalaistan presidenttien keskuudessa.

100% Nahka
Valmistusmaa: Yhdysvallat
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: AAE74090
Valmistajan väri nro: 0
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »