Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Katso tuotteet
Boglioli K Jacket Houndstooth Blazer Brown ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (19088611r)

K Jacket Houndstooth Blazer Brown

Kapean mallinen kukonaskelkuvioinen pikkutakki merkiltä Boglioli. Merkki on erikoistunut rakenteettomiin pikkutakkeihin ja sillä on runsaasti käsityökokemusta.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Boglioli
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa.
• Suljetaan kolmella napilla, joista yli on piilossa kauluskäänteen alla.
• Rakenteenton ja vuoriton, mikä saa pikkutakin laskeutumaan hyvin ja tuntumaan kevyeltä.
• Kaksi avointa etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja napinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• Slim fit, kapea malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 189 cm pitkä, painaa 81 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
19088611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4546464646
Rinnan ympärys102104106110114
Vyötärönympärys949699102106
Vaatteen pituus7373,574,575,576
Olan pituus4445464747,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Boglioli erottuu edukseen monella tavalla ja merkissä yhdistyy italialaisen tyylin monet ominaisuudet. Rentojen pikkutakkien millimetrin tarkkuudella valmistetut yksityiskohdat, sekä vaatteiden täydellinen istuvuus toimivat merkin symboleina.

Kaikki sai alkunsa 1900-luvun alussa Italiassa Gambaran kylässä, missä perhe Bogliolilla oli pieni räätäli. 1970-luvulla yritys alkoi kasvaa kohti teollisempaa valmistusta ja 1990-luvulla yritys alkoi toden teolla keskittyä siihen mistä yritys tänä päivänä tunnetaan.

58% Villa, 35% Polyesteri, 7% Nailoni
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Italia
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: N2902J BPC454
Valmistajan väri nro: 409
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »