Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Brooks Brothers Club Blazer Navy
Katso tuotteet
Brooks Brothers Club Blazer Navy ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Yksiriviset pikkutakit @ Care of Carl (15726611r)

Club Blazer Navy

Brooks Brothersin kaksinappinen villakankaasta valmistettu pikkutakki. Tämä amerikkalaisia lähes 200 vuoden ajan pukenut yritys, valmistaa klassisia vaatteita nykyaikaisella otteella.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Brooks Brothers
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu italialaisen Tessuto Marzotton-kutomon kankaasta.
• Täysvuorattu eli viimeistelty ja kauniisti laskeutuva pikkutakki.

• Kaksi kannellista etutaskua, rintatasku ja kolme sisätaskua.
• Neljä koristenappia hihansuissa.
• Tuplahalkio.

Istuvuus
• Tyköistuva malli. Kuuluu Red Fleece-mallistoon, joka on nuorekas mallisto kapeine silhuetteineen.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa US38 - EU48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
15726611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4850525456
Hihan pituus45,545,5464646
Rinnan ympärys102106110116120
Vyötärönympärys96100106110115
Vaatteen pituus7475767677
Olan pituus4647484950
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Kaikki alkoi yhdestä ylellisestä miestenvaateliikkeestä Manhattanilta vuonna 1818 ja nykyään kyseessä on yksi maailman tunnetuimmista merkeistä, joka edustaa klassista herraintyyliä. Brooks Brothers on tehnyt suuren vaikutuksen tyylimaailmaan ja pukenut vuosien varrella monia vaikutusvaltaisia miehiä, kuten 40 Yhdysvaltoja hallinneesta 45:stä presidentistä.

Brooks Brothers on pitänyt kiinni alkuperäisestä visiostaan tarjota amerikkalaista tyyliä ja laatutuotteita. Vuosien varrella merkki on kehittänyt monia innovatiivisia tuotteita, kuten nappikauluksisen paidan ja ensimmäisenä liikkeenä valmispukuja.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 55% Viskoosi, 45% Kupro
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Tavallinen
Valmistusmaa: Thaimaa
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 1000895
Valmistajan väri nro: 80
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »