Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Brunello Cucinelli Double Crepe Cotton Coat Dark Navy ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16686911r)

Double Crepe Cotton Coat Dark Navy

Kansitakki italialaiselta merkiltä Brunello Cucinelli. Tuotemerkin huolellisuus, ylellisyys ja korkeaa laatu tulee esille tässä kaksirivisessä takissa, joka on valmistettu hienosta puuvillasta.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Brunello Cucinelli
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu 450 asukkaan keskiaikaisessa Solomeo kylässä, Italiassa.
• Valmistettu pehmeästä puuvillasta, jossa vuori nylonkankaasta.
• Suljetaan logoilla koristelluilla metallinapeilla.
• Kaksi vinoa etutaskua.
• Kaksi istutettua povitaskua sekä kolikkotasku.

Istuvuus
• Kapea malli.
 Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16686911r
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Hihan pituus454546474848
Rinnan ympärys100106110116120126
Vyötärönympärys9698104112114120
Vaatteen pituus777780828687
Olan pituus434446485051
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
Brunello Cucinelli edustaa ehdotonta italialaisten luksusmerkkien eliittiä, mutta tästä huolimatta merkin tarina on kaikkea muuta kuin ruusuilla tanssimista. Merkille on enemmänkin ominaista kunnioitus ja laatu niin tuotteita kuin itse elämääkin kohtaan.

Kaikki alkoi 70-luvulla, jolloin nuori Brunello Cucinelli rakastui toista kertaa elämässään. Tämä ”toinen” rakkaus kohdistui tällä kertaa keskiaikaiseen Solomeon kylään, joka oli Brunellon kihlatun Federican kotipaikka. Täällä hän löysi intohimonsa neuleisiin ja nykyäänkin, noin puoli vuosisataa myöhemmin, värikäs kashmirneule on yhä Brunellon suuri innovaatio.
100% Puuvilla
Vuori: 100% Nailoni
Taskun vuori: 100% Puuvilla
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Valmistusmaa: Italia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: MD4826285M
Valmistajan väri nro: 103
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »