Kirjaudu sisään

Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange
Katso tuotteet
Brunello Cucinelli Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange ryhmässä Vaatteet / Housut / Cargo-housut @ Care of Carl (16379511r)

Slim Fit Cargo Flannel Trousers Green Melange

Meleeratut flanelliset reisitaskuhousut italialaiselta merkiltä Brunello Cucinelli. Miellyttävät monipuoliset housut, jotka sopivat niin arkeen kuin virallisempaankin tyyliin.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Brunello Cucinelli
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Solomeon kylässä, Italiassa.
• Pehmeä flanellikangas on uudesta villasta, jonka ohut kuitu antaa housuille ilmettä.
• Vetoketjusepalus sekä hakanen ja nappi vyötärökaitaleessa.
• Kuusi vyölenkkiä.
Kaksi reisitaskua sekä kaksi takataskua painonapeilla.
• Vuori polven kohdalla. Hienompi kudonta reiden sisäpuolella, jotta housut olisivat mahdollisimman mukavat pitää.

Istuvuus
• Leisure fit, pehmeä ja mukautuva malli hiukan matalammalla vyötäröllä.
• Perinteinen malli. Lahkeensuu 34 cm koossa 48, kapeneva lahje.
 Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
16379511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Vyötärönympärys84889295100
Sisälahje8585868686
Reidenympärys6062646668
Polvenympärys4244464647
Lahkeensuu3334343536
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
Brunello Cucinelli edustaa ehdotonta italialaisten luksusmerkkien eliittiä, mutta tästä huolimatta merkin tarina on kaikkea muuta kuin ruusuilla tanssimista. Merkille on enemmänkin ominaista kunnioitus ja laatu niin tuotteita kuin itse elämääkin kohtaan.

Kaikki alkoi 70-luvulla, jolloin nuori Brunello Cucinelli rakastui toista kertaa elämässään. Tämä ”toinen” rakkaus kohdistui tällä kertaa keskiaikaiseen Solomeon kylään, joka oli Brunellon kihlatun Federican kotipaikka. Täällä hän löysi intohimonsa neuleisiin ja nykyäänkin, noin puoli vuosisataa myöhemmin, värikäs kashmirneule on yhä Brunellon suuri innovaatio.
100% Uusi villa
Vuori: 100% Puuvilla
Taskun vuori: 100% Viskoosi,
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Istuvuus: Tavallinen
Valmistusmaa: Italia
Väri: Vihreä
Valmistajan nro: ME226E1890
Valmistajan väri nro: C700
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »