Kirjaudu sisään

Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Canali Capri Wool Suit Navy
Katso tuotteet
Canali Capri Wool Suit Navy ryhmässä Vaatteet / Puvut / Kaksiosaiset puvut @ Care of Carl (15486411r)

Capri Wool Suit Navy

Kaksinappinen pikkutakki italialaiselta Canali-merkiltä. Pikkutakki on valmistettu Italiassa ohuesta ja hienosta villakankaasta. Taitavasti valmistettu täyskanvas pikkutakki.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Canali
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täyskanvas pikkutakki.
• Kaksi etutaskua, rintatasku, sekä neljä istutettua sisätaskua.
• Neljä koristenappia hinansuissa.
• Vetoketjusepalus.
• Prässätyt lahkeet.
• Housuissa kaksi etutaskua ja kaksi napillista takataskua.
• Lahkeen sisäpinnassa on pehmeä vuori, jotta housut ovat erityisen miellyttävät jalassa.

Istuvuus
• Tavallinen malli.
• Alaspäin kapenevat lahkeet.
• Lahkeensuu 35 cm koossa 48.

• Housut myydään huolittelemattomilla lahkeilla, jotka on tarkoitus lyhentää oikean mittaisiksi.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
15486411r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus45,546464646
Rinnan ympärys102104108110114
Vyötärönympärys9296102106110
Vaatteen pituus7373747677
Olan pituus44454646,547
Vyötärönympärys8284889296
Sisälahje9293949595
Reidenympärys6264666870
Polvenympärys4546474848
Lahkeensuu3535363637
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Perheomistuksessa oleva räätäliliike Canali on aina perustamisestaan 1934 asti toiminut esimerkkinä italialaiselle luksukselle. Käsin ommellut puvut, jotka on valmistettu hienoimmista materiaaleista, ja joissa istuvuus hipoo täydellisyyttä, henkivät kaunista visuaalista kokonaisuutta, jossa yhdistyy italialainen kulttuuri ja tyyli. Heille merkintä "valmistettu italiassa" tarkoittaa käsityömenetelmien traditioita, kulttuuria ja historiaa, mikä samalla symboloi merkin italialaista identiteettiä ja korkeaa laatua.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Kupro
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Tavallinen
Valmistusmaa: Italia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: AS10315 15280 53
Valmistajan väri nro: 32
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »