Kirjaudu sisään

Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Butterfly Textured Wool Blazer Navy
Katso tuotteet
Butterfly Textured Wool Blazer Navy ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (16230711r)

Butterfly Textured Wool Blazer Navy

Yksirivinen ja kolminappinen pikkutakki perinteisellä istuvuudella italialaiselta merkiltä Caruso. Käsintehty Italiassa kohokuvioidusta villakankaasta. Vuoriton malli, joka laskeutuu kauniisti.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Caruso
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Rakenteeton ja vuoriton, mikä saa takin laskeutumaan hienosti.
• Kaksi avointa etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16230711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus46,5474747,548
Rinnan ympärys104108112116120
Vyötärönympärys96100104108112
Vaatteen pituus7274757677
Olan pituus44,545,546,547,548,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vuonna 1958 Italian talouden nousukauden aikaan perusti napolilainen räätälimestari Raffaele Caruso pienen räätäliliikkeen, joka työllisti aluksi hänen lisäkseen vain hänen vaimonsa ja kälynsä. Vuosien kuluessa yritys kasvoi ja tänä päivänä yritys on yksi Italian suurimmista ensiluokkaisten vaatteiden valmistajista. Yhdessä muutaman muun italialaisen merkin kanssa on Caruso asettanut standardit ensiluokkaiselle vaatteiden valmistukselle. Caruso on myös auttanut useita maailman luksusmerkkejä valmistamaan maailman parhaiten istuvia pukuja, mitkä on valmistettu tarkkaan valikoiduista luksusmateriaaleista.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Kupro
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Tavallinen
Valmistusmaa: Italia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: GZS200Z 503685
Valmistajan väri nro: 0110
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »