Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Edmund Suit Super 120's Wool Grey ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000054)

Edmund Suit Super 120's Wool Grey

599.80
Kaksinappinen villapuku merkiltä Oscar Jacobson. Valmistettu super 120's villakankaasta italialaiselta kutomolta Vitale Barberis Canonico.
Ilmainen toimitus & palautus
space
Puvunhousut:

space
Puvuntakki:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuoraus, mikä tekee vaatteesta hyvin istuvan ja laskeutuvan.
• Kaksi kansitaskua ja yksi rintatasku.
• Neljä istutettua povitaskua.
 Suorat housut villakankaasta, joissa vetoketjusepalus ja prässit.
 Kaksi etutaskua ja kaksi istutettua takataskua.

Istuvuus
• Kuuluu E-sarjaan, jonka puvut ovat kapean mallisia.
• Lahkeensuu 36 cm koossa 50, voimakkaasti kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000054
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254148150152154
Hihan pituus454546474849495051
Rinnan ympärys100102104106108102106108112
Vyötärönympärys909296100104929698104
Vaatteen pituus737374757676777879
Olan pituus444445464743444545
Vyötärönympärys838589939881869094
Sisälahje818182838384878788
Reidenympärys606368687063686870
Polvenympärys444446464844464648
Lahkeensuu353537373835373738
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

100% Villa
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapea
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: 3050 8515 & 537 8515
Valmistajan väri nro: 110
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »