Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Edmund Wool Suit Mid Blue ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000276)

Edmund Wool Suit Mid Blue

429.90

Tyylikäs ja kapean mallinen puku merkiltä Oscar Jacobson. Puku on valmistettu ohuesta, sileästä ja joustavasta villakankaasta, joka takaa sekä tyylikkyyden että mukavuutta.

space
Puvuntakki:

space
Puvunhousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuorattu, mikä tekee vaatteesta viimeistellyn ja mukautuvan.
• Kaksi kannellista etutaskua ja yksi rintatasku.
• Neljä istutettua povitaskua, joista yksi kynätasku.
• Kaksi halkiota.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.
• Puvunhousuissa kaksi vinoa etutaskua ja kaksi istutettua takataskua.
• Vetoketjusepalus sekä hakanen ja nappi vyötärökaitaleessa.

Istuvuus
• E-sarja. Pikkutakit, joiden mallin nimi alkaa kirjaimella E, ovat kapeita malliltaan.
• Voimakkaasti kapenevat lahkeet, joissa lahkeensuu 36 cm koossa 48.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000276
Tuotteen koot

Mitta (cm)44464850525456
Hihan pituus44454546474849
Rinnan ympärys96100102104106108112
Vyötärönympärys84909296100104108
Vaatteen pituus69737374757676
Olan pituus42444545464747
Vyötärönympärys8084879295100104
Sisälahje77787980818283
Reidenympärys60626466687073
Polvenympärys42424446484951
Lahkeensuu34353637383840
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

54% Polyesteri, 44% Villa, 2% Elastaani
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Sininen
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »