Kirjaudu sisään

Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy
Katso tuotteet
Filippa K Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16205711r)

Lyon Bonded Boiled Wool Coat Dark Navy

Klassinen, melko pitkän mallinen päällystakki merkiltä Filippa K. Tässä villakangastakissa on minimalistinen muotoilu ja se on valmistettu paksusta villasekoitteesta. Soveltuu hyvin kylmiin syyspäiviin.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Filippa K
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistusmaa Italia.
• Suljetaan napeilla.
• Kaksi avointa etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi povitaskua.
• Yksi halkio.

Istuvuus
Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16205711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052
Hihan pituus46464648
Rinnan ympärys112120120122
Vyötärönympärys112116118126
Vaatteen pituus110112114115
Olan pituus100102102106
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Kun merkki Filippa K perustettiin, oli ajatuksena suunnitella muodikkaita, mutta yksinkertaisia vaatteita, joilla voi täyttää vaikka koko vaatekaapin. Vaikka vaatteiden on tarkoitus olla muodikkaita, niiden tulee kuitenkin kestää aikaa niin muotokielellisesti, kuin laadullisestikin. Tästä syystä Filippa K:n vaatteet puhuttelevat tiedostavaa miestä, joka haluaa tehdä kestäviä valintoja.

Merkki on perustettu 1993 Tukholmassa, Ruotsissa ja yksi merkin perustajista oli Filippa Knutsson, kenen mukaan yritys on nimetty. Merkin ensimmäinen miestenmallisto julkaistiin 1998 perustuen yrityksen perusarvoihin tyyliin, yksinkertaisuuteen ja laadukkuuteen.

Päällikangas: 76% Villa, 21% Polyesteri, 3% Polyuretaani
Hihan vuori: 100% Polyesteri
Vain kemiallinenpesu.
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 26555
Valmistajan väri nro: 8553
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »