Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Filippa K Rick Cool Wool Blazer Grey Melange ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Yksiriviset pikkutakit @ Care of Carl (14619811r)

Rick Cool Wool Blazer Grey Melange

Kaksinappinen, kapean mallinen pikkutakki villasta kapeilla kauluskäänteillä merkiltä Filippa K. Valmistettu Portugalissa ohuesta ja sileästä villakankaasta. Täysvuorattu, hyvin laskeutuva takki.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Filippa K
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuorattu, hyvin istuva ja laskeutuva.
• Kaksi kansitaskua, yksi lipputasku ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Kapeat kauluskäänteet ja tehostekangasta kauluksen alla.
• Yhdet napit ja koristenapinlävet hihansuissa.
Istuvuus
• Kapea malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
14619811r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052
Hihan pituus4646,546,546,5
Rinnan ympärys100104108112
Vyötärönympärys889296100
Vaatteen pituus72737475
Olan pituus45464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Kun merkki Filippa K perustettiin, oli ajatuksena suunnitella muodikkaita, mutta yksinkertaisia vaatteita, joilla voi täyttää vaikka koko vaatekaapin. Vaikka vaatteiden on tarkoitus olla muodikkaita, niiden tulee kuitenkin kestää aikaa niin muotokielellisesti, kuin laadullisestikin. Tästä syystä Filippa K:n vaatteet puhuttelevat tiedostavaa miestä, joka haluaa tehdä kestäviä valintoja.

Merkki on perustettu 1993 Tukholmassa, Ruotsissa ja yksi merkin perustajista oli Filippa Knutsson, kenen mukaan yritys on nimetty. Merkin ensimmäinen miestenmallisto julkaistiin 1998 perustuen yrityksen perusarvoihin tyyliin, yksinkertaisuuteen ja laadukkuuteen.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Polyesteri
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Ei ole
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Portugali
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: 25038
Valmistajan väri nro: 1448
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »