Kirjaudu sisään

Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy
Katso tuotteet
Gloverall Churchill Reefer Peacoat Navy ryhmässä Vaatteet / Takit / Laivastotakit @ Care of Carl (15098211r)

Churchill Reefer Peacoat Navy

Kansitakki brittiläiseltä Gloveral merkiltä. Takkimallista muodostui klassikko 20-luvulla, kun laivastosotilaat tarvitsivat lämpimän ja säänkestävän päällystakin. Valmistettu Englannissa Melton villasta.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Gloverall
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu tiiviistä ja harjatusta villakankaasta Englannissa.
• Kevyt vuori, sopii hyvin syksy- ja talvisesonkiin.
• Nappikiinnitys.
• Myrskykaulus, jossa irrallinen remmi, minkä voi kiinnittää takin sisäpuolelle kun sitä ei tarvita.
• Kaksi läpällistä etutaskua ja rintataskua, sekä sisätaskua.
• Yksinkertainen halkio.

Ominaisuudet
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa S.

Tuotenumero
15098211r
Tuotteen koot

Mitta (cm)SMLXLXXL
Hihan pituus4747474747
Rinnan ympärys108112118122129
Vyötärönympärys104108114118126
Helman ympärys114120122124136
Vaatteen pituus7576767879
Kädentie4648495051,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Duffeli-takkien joukosta Gloverallin sanotaan olleen se alkuperäinen. Kaikki alkoi, kun yritys H&F Morris parivuotta toisen maailmansodan loputtua sai mahdollisuuden hävittää ison kasan Duffeli-takkeja, jotka oli jääneet sodasta yli. Duffeli-takit tekivät nopeasti kauppansa ja tulivat suosituksi. Tulevaisuus näytti niin erilaiselta yritykselle, joka oli aiemmin toiminut jälleenmyyjänä käsineille ja haalareille, ja siksi he päättivätkin muuttaa nimensä Gloveralliksi.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Puuvilla
Hihan vuori: 100% Asetaatti
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 50%
Valmistusmaa: Iso-Britannia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: M7690EM
Valmistajan väri nro: 0
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »