Kirjaudu sisään

Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue
Katso tuotteet
Incotex Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue ryhmässä Vaatteet / Housut / Irtohousut @ Care of Carl (16282511r)

Slim Fit Pleated Trousers Dark Blue

Kuviolliset suorathousut, joissa prässit, italialaiselta merkiltä Incotex. Merkki on yksi maailman ensisijasimmista housujen valmistajista ja se on tunnettu laadustaan ja harkituista malleistaan.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Incotex
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu kevyesti harjatusta puuvillakankaasta, jossa sileä pinta.
• Nappisepalus ja kolme nappia.
• Kaksi vinoa etutaskua, yksi kolikkotasku ja istutetut nappitaskut takana.
• Kahdeksan vyölenkkiä.

Istuvuus
• Malli 30.
• Slim fit, lahkeen ympärys 35 cm koossa 48, kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
16282511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Vyötärönympärys8286889294102
Sisälahje848687878888
Reidenympärys616466686970
Polvenympärys434446474747
Lahkeensuu343535363737
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Incotex on merkki, jonka sanotaan valmistavan maailman parhaimpia housuja. Incotex on perustettu Venetsiassa vuonna 1951 ja alun perin se valmisti housuja muille vaatemerkeille, kuten 50-luvulla amerikkalaiselle laivastolle ja 80-luvulla Ralph Laurenille ja Ermenegildo Zegnalle. Vasta vuonna 2003 Incotex aloitti toimintansa itsenäisenä vaatemerkkinä tuoden markkinoille oman mallistonsa.

Merkin housut ovatkin tänä päivänä tunnetut niiden huolellisesti valmistetuista yksityiskohdista ja istuvuudesta, minkä vain vuosien kartuttama ammattitaito voi taata. Incotex valitsee tuotteisiinsa markkinoiden parhaat materiaalit ja merkki on omistautunut valmistamaan esteettisesti miellyttäviä housuja, joita on myös yhtä mukava pitää yllä.

98% Puuvilla, 2% Elastaani
30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Kuivataan varjossa.
Kuivataan vettä valuvana.
Alennusprosentti: 70%
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 1AG012 4514J
Valmistajan väri nro: 831
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »