Kirjaudu sisään

Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy
Katso tuotteet
Incotex Slim Fit Comfort Chino Burgundy ryhmässä Vaatteet / Housut / Chinot @ Care of Carl (16283511r)

Slim Fit Comfort Chino Burgundy

Nämä mukavat chinot italialaiselta merkiltä Incotex on valmistettu pehmeästä, joustavasta puuvillakankaasta. Klassinen istuvuus 30, jossa on kapenevat lahkeet.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Incotex
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Incotex 1951 on mallisto housuja modernille miehelle. Tyylinä on smart casual. Mallistolle ominaisia yksityiskohtia kuten klassinen sininen silmukka.
• Sepalus metallivetoketjulla. Vyötärökaitaleessa kolme nappia lisäämässä kestävyyttä.
• Kaksi sivutaskua, yksi kolikkotasku ja kaksi istutettua takataskua.
• Kahdeksan vyölenkkiä.

Istuvuus
• Malli 30.
• Slim fit, lahkeen ympärys 38 cm koossa 50, kapeneva lahje.
• Kapeat lahkeensuut, jotka on tarkoitettu taitettavaksi tai lyhennettäväksi räätälin luona oikean pituisiksi.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Kaipaatko vinkkejä chinojen valintaan? Lue vinkkimme Carl Magazinesta.
Tuotenumero
16283511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4446485052545658
Vyötärönympärys808486909499102104
Sisälahje9394959596969797
Reidenympärys5860626465666971
Polvenympärys4243444648495051
Lahkeensuu3737373839404041
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Incotex on merkki, jonka sanotaan valmistavan maailman parhaimpia housuja. Incotex on perustettu Venetsiassa vuonna 1951 ja alun perin se valmisti housuja muille vaatemerkeille, kuten 50-luvulla amerikkalaiselle laivastolle ja 80-luvulla Ralph Laurenille ja Ermenegildo Zegnalle. Vasta vuonna 2003 Incotex aloitti toimintansa itsenäisenä vaatemerkkinä tuoden markkinoille oman mallistonsa.

Merkin housut ovatkin tänä päivänä tunnetut niiden huolellisesti valmistetuista yksityiskohdista ja istuvuudesta, minkä vain vuosien kartuttama ammattitaito voi taata. Incotex valitsee tuotteisiinsa markkinoiden parhaat materiaalit ja merkki on omistautunut valmistamaan esteettisesti miellyttäviä housuja, joita on myös yhtä mukava pitää yllä.

Päällikangas: 98% Puuvilla, 2% Elastaani
Vuori: 100% Puuvilla
30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Kuivataan varjossa.
Kuivataan vettä valuvana.
Alennusprosentti: 70%
Istuvuus: Alaspäin kapeneva
Valmistusmaa: Romania
Väri: Punainen
Valmistajan nro: 1AGW30 4290Y
Valmistajan väri nro: 231
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »