Kirjaudu sisään

Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit
Katso tuotteet
Incotex Slim Fit Stretch Chinos Kit ryhmässä Vaatteet / Housut / Chinot @ Care of Carl (15761011r)

Slim Fit Stretch Chinos Kit

Alaspäin kapenevat chinot merkiltä Incotex. Housut on valmistettu Royal Batavia kankaasta, mikä on tyylikäs ja pehmeä twill-materiaali. Housut ovat mallia 30 ja niissä on myös hiukan stressiä.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Incotex
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Incotex 1951 mallistoon kuuluu housut, jotka on suunniteltu nykyaikaiselle miehelleen, joka pitää smart casual tyylistä. Malliston housuissa on ainutlaatuisia yksityiskohtia, kuten klassinen sininen silmukka.
• Metallivetoketjusepalus.
• Vyötäröllä nappi.
• Kaksi vinoa etutaskua, sekä kaksi istutettua takataskua.
• Kahdeksan vyönlenkkiä.
• Kapeat lahkeensuut, jotka on tarkoitettu laitattaa oikean mittaisiksi ompelijalla.

Istuvuus
• Malli 30.
• Slim fit, kapea malli.
• Alaspäin kapenevat lahkeet. Lahkeensuu 38 cm koossa 50.

• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Kaipaatko vinkkejä chinojen valintaan? Lue vinkkimme Carl Magazinesta.
Tuotenumero
15761011r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052545658
Vyötärönympärys8086909499102104
Sisälahje93939393939393
Reidenympärys60626565667173
Polvenympärys43444648495050
Lahkeensuu37373839404040
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Incotex on merkki, jonka sanotaan valmistavan maailman parhaimpia housuja. Incotex on perustettu Venetsiassa vuonna 1951 ja alun perin se valmisti housuja muille vaatemerkeille, kuten 50-luvulla amerikkalaiselle laivastolle ja 80-luvulla Ralph Laurenille ja Ermenegildo Zegnalle. Vasta vuonna 2003 Incotex aloitti toimintansa itsenäisenä vaatemerkkinä tuoden markkinoille oman mallistonsa.

Merkin housut ovatkin tänä päivänä tunnetut niiden huolellisesti valmistetuista yksityiskohdista ja istuvuudesta, minkä vain vuosien kartuttama ammattitaito voi taata. Incotex valitsee tuotteisiinsa markkinoiden parhaat materiaalit ja merkki on omistautunut valmistamaan esteettisesti miellyttäviä housuja, joita on myös yhtä mukava pitää yllä.

97% Puuvilla, 3% Elastaani
30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Kuivataan varjossa.
Kuivatetaan ripustettuna.
Alennusprosentti: 50%
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Beige
Valmistajan nro: 1AGW30 9098R
Valmistajan väri nro: 425
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »