Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Incotex Slim Fit Super 100's Wool Trousers Light Grey ryhmässä Vaatteet / Housut / Suorat housut @ Care of Carl (15760311r)

Slim Fit Super 100's Wool Trousers Light Grey

Suorathousut italialaiselta merkiltä Incotex. Housut on valmistettu hienosta ja ohuesta super 100's -villakankaasta. Klassinen malli 30, jossa kapenevat lahkeet.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Incotex
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Sepalus metallivetoketjulla ja vyötärönauhassa napit.
• Kaksi sivutaskua, yksi kolikkotasku ja istutetut takataskut.
• Kahdeksan vyölenkkiä.

Istuvuus
• Slim fit, lahkeensuu 37 cm koossa 48, kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Huolittelemattomat lahkeensuut. Tarkoitettu lyhennettäväksi räätälin luona oikean pituisiksi.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
15760311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052545658
Vyötärönympärys788486929499102
Sisälahje91939494,5979798
Reidenympärys58606265656671
Polvenympärys41434446484951
Lahkeensuu35373738394040
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Incotex on merkki, jonka sanotaan valmistavan maailman parhaimpia housuja. Incotex on perustettu Venetsiassa vuonna 1951 ja alun perin se valmisti housuja muille vaatemerkeille, kuten 50-luvulla amerikkalaiselle laivastolle ja 80-luvulla Ralph Laurenille ja Ermenegildo Zegnalle. Vasta vuonna 2003 Incotex aloitti toimintansa itsenäisenä vaatemerkkinä tuoden markkinoille oman mallistonsa.

Merkin housut ovatkin tänä päivänä tunnetut niiden huolellisesti valmistetuista yksityiskohdista ja istuvuudesta, minkä vain vuosien kartuttama ammattitaito voi taata. Incotex valitsee tuotteisiinsa markkinoiden parhaat materiaalit ja merkki on omistautunut valmistamaan esteettisesti miellyttäviä housuja, joita on myös yhtä mukava pitää yllä.

100% Uusi villa
Vuori: 37% Puuvilla, 37% Modaali, 26% Polyesteri
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Romania
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: 1AT030 5006T
Valmistajan väri nro: 901
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »