Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Jil Wool Suit Dark Grey ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000202)

Jil Wool Suit Dark Grey

549.80

Yksirivinen, kaksinappinen ja kapean mallinen villakangaspuku kapeilla kauluskäänteillä merkiltä Tiger of Sweden. Valmistettu ohuesta ja erittäin sileästä 100's villakankaasta italialaiselta kutomolta Marzotto.

Ilmainen toimitus & palautus
space
Puvuntakki:

space
Puvunhousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Tiger of Sweden
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuorattu puvuntakki, joka istuu ja laskeutuu hyvin.
• Kaksi kannellista etutaskua, yksi rintatasku ja kolme istutettua povitaskua.
• Kapeat kauluskäänteet, joissa yksityiskohtana kaksi napinläpeä.
• Puvunhousuissa vetoketjusepalus sekä nappi ja hakanen vyötärökaitaleessa.
• Kaksi etutaskua.
• Takataskut napeilla.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Lahkeensuu 35 cm koossa 48, kapeneva lahje.

• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000202
Tuotteen koot

Mitta (cm)444648505254
Hihan pituus4546464747,548
Rinnan ympärys9498100104108110
Vyötärönympärys83899092100103
Vaatteen pituus697173747475,5
Olan pituus444445464748
Vyötärönympärys788286889298
Sisälahje767779818181
Reidenympärys575860646668
Polvenympärys404142444546
Lahkeensuu343835363636
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Tukholmalainen merkki Tiger of Sweden perustettiin vuonna 1903 ja tarkoituksena oli tarjota miehille ja naisille vaatteita, jotka kohottaisivat heidän itsetuntoa ja persoonallista tyyliä. Merkille on alusta asti ollut ominaista ylpeä räätälöintiperinne ja tarkka käsityö, jossa on keskitytty leikkauksiin, muotoihin ja materiaaleihin. Merkille tärkeät arvot ovat keskittyneet kulttuuriin, luovuuteen ja käsityöhön. Tiger of Sweden pyrkii kehittymään jatkuvasti niin suunnittelun, laadun kuin henkistenkin arvojen kohdalla.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: T62470005Z&T62470008Z
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »