Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Jinatra Tuxedo Black ryhmässä Vaatteet / Puvut / Smokit @ Care of Carl (SA000250)

Jinatra Tuxedo Black

679.80

Smokki klassisella shaalikauluksella silkistä merkiltä Tiger of Sweden. Valmistettu pehmeästä villakankaasta. Kapea malli, jossa tyylikäs ilme, joka sopii hienompiin tilanteisiin.

space
Smokkitakki:

space
Smokkihousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Tiger of Sweden
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Shaalikaulus ja mansettien napit silkistä.
• Kaksi istutettua etutaskua ja yksi rintatasku.
• Neljä istutettua povitaskua, joista yksi lipputasku.
• Smokkihousuissa vetoketjusepalus ja prässit.
• Kaksi etutaskua ja kaksi takataskua napeilla sekä yksi kolikkotasku takana.
• Raidat sivuilla.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Lahkeensuu 37 cm koossa 50, kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Lue Carl Magazinesta, kuinka smokkia käytetään, ja millaiset asusteet ja kengät sen kanssa tulee valita.Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000250
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052
Hihan pituus46464748
Rinnan ympärys98102104108
Vyötärönympärys909498102
Vaatteen pituus71737475
Olan pituus43444546
Vyötärönympärys82869092
Sisälahje79818283
Reidenympärys60626466
Polvenympärys42444546
Lahkeensuu36363737
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Tukholmalainen merkki Tiger of Sweden perustettiin vuonna 1903 ja tarkoituksena oli tarjota miehille ja naisille vaatteita, jotka kohottaisivat heidän itsetuntoa ja persoonallista tyyliä. Merkille on alusta asti ollut ominaista ylpeä räätälöintiperinne ja tarkka käsityö, jossa on keskitytty leikkauksiin, muotoihin ja materiaaleihin. Merkille tärkeät arvot ovat keskittyneet kulttuuriin, luovuuteen ja käsityöhön. Tiger of Sweden pyrkii kehittymään jatkuvasti niin suunnittelun, laadun kuin henkistenkin arvojen kohdalla.

Ulkopuoli: 100% Villa
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Musta
Valmistajan nro: T29233017Z&T29233019Z
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »