Kirjaudu sisään

Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige
Katso tuotteet
Lardini Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16295811r)

Three Roll-Two Patch Pocket Wool Coat Beige

Päällystakki kolmella napilla italialaiselta merkiltä Lardini. Valmistettu ohuesta villan ja polyesterin sekoitteesta. Takkia koristaa päälleommellut taskut ja merkin ikoninen neula kauluksessa.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Lardini
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa.
• Vuoriton, tarkoitettu syksy- ja kevätsesongille.
• Vuoriton kolminappinen pikkutakki, jonka ylin nappi jää kauluksen alla piiloon.
• Kaksi päälleommeltua etutaskua, rintatasku ja kolme sisätaskua, joista yhdessä nappi.
• Yksityiskohtana merkin ikoninen neula kauluksessa.
• Yksi halkio.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.

Istuvuus 
• Slim fit, tyköistuva malli, jossa muotolaskokset.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16295811r
Tuotteen koot

Mitta (cm)EU46EU48EU50EU52
Hihan pituus43434445
Rinnan ympärys96100104110
Vyötärönympärys909498104
Helman ympärys110112116120
Vaatteen pituus88919497
Kädentie42434547
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Ehkä olet kuullut pienestä kukkasesta, joka on ommeltu pikkutakin käänteeseen symboloimaan kyseisen merkin rentoa, mutta maailmanluokan tyyliä? Intohimo käsitöihin ja tasapainoiseen tyyliin onkin johdattanut italialaisen perheyritys Lardinin nousemaan tunnetuksi kansainväliseksi vaatemerkiksi. Merkki on tunnettu sen menestyksellisestä lähestymistavasta yhdistää perinteinen käsityö ja innovatiivinen ajattelu uudenlaisiksi tuotantomenetelmiksi, mikä erottaa merkin kilpailijoistaan. Kaikki sai alkunsa vuonna 1978 Anconan kukkuloilla Italiassa, kun perhe Lardini halusi toteuttaa unelmansa Italiassa valmistetuista hämmästyttävän hienoista vaatteista.

70% Villa, 25% Polyamidi, 5% Akryyli
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Valmistusmaa: Italia
Väri: Beige
Valmistajan nro: A53632 IL23045A
Valmistajan väri nro: 1
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »