Kirjaudu sisään

L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco
Katso tuotteet
L.B.M. 1911 Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Vakosamettiset pikkutakit @ Care of Carl (16215811r)

Jack Slim Fit Corduroy Blazer Tabacco

Kapean mallinen merkin L.B.M. 1911 vakosamettinen pikkutakki kahdella napilla. Valmistettu Italiassa viileästä puuvillakankaasta. Rakenteeton ja vuoriton malli, mikä tekee takista hyvin laskeutuvan ja kevyen tuntuisen.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • L.B.M. 1911
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kaksi avointa etutaskua, yksi rintatasku ja kaksi istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja napinlävet hihansuissa.
• Kaksi halkiota.
• Yksityiskohtana merkin ikoninen pinssi kauluksessa.

Istuvuus
• Slim fit, tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16215811r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4647474748
Rinnan ympärys98102108112116
Vyötärönympärys899397101105
Vaatteen pituus7071727374
Olan pituus44454646,547
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

L.B.M 1911 suhtautuu intohimoisesti perinteiseen vaatteiden valmistukseen ja arvostaa ensiluokkaista räätälin työtä. Yritys valmistaakin taitavasti valmistettuja vaatteita niin juhlaviin, kuin rentoihinkin tilanteisiin. Merkin täydellinen nimi on, Luigi Bianchi Mantova ja merkki on perustettu Mantovassa, Italiassa vuonna 1911. Tänä päivänä yritystä johtaa Bianchi perheen neljäs sukupolvi ja merkki valmistaa useampaa eri mallistoa, joista L.B.M. 1911 edustaa rentoa, mutta tyylikästä linjaa.

Päällikangas: 100% Puuvilla
Vuori: 100% Puuvilla
Hihan vuori: 62% Puuvilla, 38% Polyesteri
30 asteen erittäin varovainen vesipesu. 30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Italia
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 285 795 106
Valmistajan väri nro: 4
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »