Kirjaudu sisään

L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green
Katso tuotteet
L.B.M. 1911 Safari Large Corduroy Blazer Green ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Vakosamettiset pikkutakit @ Care of Carl (16216311r)

Safari Large Corduroy Blazer Green

Yksirivinen ja perinteisen mallinen merkin L.B.M. 1911 pikkutakki kolmella napilla. Malli on saanut inspiraatiota klassisesta safaritakista ja se on vuoriton ja rakenteeton, mikä saa sen laskeutumaan kauniisti.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • L.B.M. 1911
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu leveästä vakosametista, joka on puuvillan ja elastaanin sekoitetta.
• Neljä kannellista etutaskua napeilla sekä kaksi istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja napinlävet hihansuissa.
• Piilotettu kiristysnyöri vyötäröllä.
• Kaksi halkiota. 
• Yksityiskohtana merkin ikoninen pinssi kauluksessa.

Istuvuus
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16216311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4546464646
Rinnan ympärys102106110114118
Vyötärönympärys929698102106
Vaatteen pituus7273737475
Olan pituus4445464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

L.B.M 1911 suhtautuu intohimoisesti perinteiseen vaatteiden valmistukseen ja arvostaa ensiluokkaista räätälin työtä. Yritys valmistaakin taitavasti valmistettuja vaatteita niin juhlaviin, kuin rentoihinkin tilanteisiin. Merkin täydellinen nimi on, Luigi Bianchi Mantova ja merkki on perustettu Mantovassa, Italiassa vuonna 1911. Tänä päivänä yritystä johtaa Bianchi perheen neljäs sukupolvi ja merkki valmistaa useampaa eri mallistoa, joista L.B.M. 1911 edustaa rentoa, mutta tyylikästä linjaa.

98% Puuvilla, 2% Elastaani
Vuori: 100% Puuvilla
Hihan vuori: 62% Puuvilla, 38% Polyesteri
30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 50%
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Tavallinen
Valmistusmaa: Italia
Väri: Vihreä
Valmistajan nro: 280 295 120
Valmistajan väri nro: 5
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »