Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Morris Heritage Carl Double Pleated Flannel Trousers Grey ryhmässä Vaatteet / Housut / Flanellihousut @ Care of Carl (16600411r)

Carl Double Pleated Flannel Trousers Grey

Kapeat puvunhousut, joissa tuplalaskokset edessä, merkiltä Morris Heritage. Housut on suunniteltu yksinomaan Care of Carlille. Housut on valmistettu ohuesta ja hienosta villakankaasta italialaiselta kutomolta Vitale Barberis Canonico.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Morris Heritage
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Suunniteltu yksinomaan Care of Carlille.
• Tuplalaskokset sekä prässit. 
• Polvivahvike - hienompi kudos polven sisäpuolella, mikä on miellyttävä ihoa vasten. 
• Vetoketjusepalus sekä hakanen ja nappi vyötärökaitaleessa.
• Soljet vyötärökaitaleessa yksityiskohtana ja koon säätämiseksi.
• Kaksi vinoa etutaskua sekä istutetut takataskut napilla.

Istuvuus
• Lahkeensuissa on 5 cm levyiset taitokset.
• Lahkeensuu 36 cm koossa 48.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
16600411r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052545658
Vyötärönympärys8084889297102104
Sisälahje79808182838487
Reidenympärys56626466687278
Polvenympärys40444546485254
Lahkeensuu35353637384042
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Morris Heritage mallisto tarjoaa taitavasti valmistettuja, tyyliltään ajattomia ja hienoja materiaaleja hyödyntäviä vaatteita. Merkki tekee tämän mallisto myötä yhteistyötä tunnettujen italialaisten kangasvalmistajien kanssa kuten Vitale Barberis Canonico, Lanificio Fratelli Ormezzano ja Fratelli Tallia di Delfino voidakseen tarjota asiakkailleen parhaita mahdollisia materiaaleja. Kaikki tuotteet ovat suunniteltu kestämään aikaa, kuitenkin niin että, tyylitietoinen asiakas löytää mallistosta mitä hän tarvitsee.

100% Villa
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: 550182
Valmistajan väri nro: 95
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »