Kirjaudu sisään

Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown
Katso tuotteet
Morris Heritage John Colour Check Wool Blazer Brown ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (16342211r)

John Colour Check Wool Blazer Brown

Kolminappinen pikkutakki merkiltä Morris Heritage. Valmistettu paksusta ja ruutukuvioidusta villakankaasta. Hyvä lisä syksyiseen vaatevarastoon.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Morris Heritage
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu villakankaasta, jossa harjattu pinta.
• Vuoriton, kevyen tuntuinen ja hyvin laskeutuva.
• Kaksi paikkataskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Tuplahalkiot.
• Viisi nappia hihansuissa. Yksi napinlävistä koristeellinen, mikä helpottaa mahdollista hihan lyhentämistä.

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16342211r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4546464747
Rinnan ympärys100102106110114
Vyötärönympärys909498100104
Vaatteen pituus7273747576
Olan pituus4344454647
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Morris Heritage mallisto tarjoaa taitavasti valmistettuja, tyyliltään ajattomia ja hienoja materiaaleja hyödyntäviä vaatteita. Merkki tekee tämän mallisto myötä yhteistyötä tunnettujen italialaisten kangasvalmistajien kanssa kuten Vitale Barberis Canonico, Lanificio Fratelli Ormezzano ja Fratelli Tallia di Delfino voidakseen tarjota asiakkailleen parhaita mahdollisia materiaaleja. Kaikki tuotteet ovat suunniteltu kestämään aikaa, kuitenkin niin että, tyylitietoinen asiakas löytää mallistosta mitä hän tarvitsee.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 200740
Valmistajan väri nro: 80
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »