Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Morris Heritage Prestige Suit Jacket Navy ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Puvuntakit @ Care of Carl (16571611r)

Prestige Suit Jacket Navy

Yksirinen merkin Morris Heritage pikkutakki kahdella napilla. Mallisto panostaa erityisesti käsityöhön ja materiaalivalintoihin. Tämä pikkutakki on valmistettu italialaisen kutomon Vitale Barberis Canonico villakankaasta.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Morris Heritage
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Vuoriton malli, joka on rento ja eläväinen.
• Kolme kannellista etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja napinlävet hihansuissa.
• Kaksi halkiota.

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16571611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Hihan pituus444545474748
Rinnan ympärys98102106110110114
Vyötärönympärys929498102104104
Vaatteen pituus737475778080
Olan pituus424344454545
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Morris Heritage mallisto tarjoaa taitavasti valmistettuja, tyyliltään ajattomia ja hienoja materiaaleja hyödyntäviä vaatteita. Merkki tekee tämän mallisto myötä yhteistyötä tunnettujen italialaisten kangasvalmistajien kanssa kuten Vitale Barberis Canonico, Lanificio Fratelli Ormezzano ja Fratelli Tallia di Delfino voidakseen tarjota asiakkailleen parhaita mahdollisia materiaaleja. Kaikki tuotteet ovat suunniteltu kestämään aikaa, kuitenkin niin että, tyylitietoinen asiakas löytää mallistosta mitä hän tarvitsee.

100% Villa
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Avattavat napinlävet
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 200800
Valmistajan väri nro: 60
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »