Kirjaudu sisään

Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Morris Rodney Flannel Trousers Navy
Katso tuotteet
Morris Rodney Flannel Trousers Navy ryhmässä Vaatteet / Housut / Flanellihousut @ Care of Carl (16338311r)

Rodney Flannel Trousers Navy

Kapean malliset merkin Morris flanellihousut, joissa prässit lahkeissa. Housut on valmistettu pehmeästä villasekoitteesta, jossa on kevyesti harjattu pinta. Nämä housut sopivat niin kauluspaidan kuin nahkatakinkin pariksi.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Morris
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu joustavasta villan ja polyesterin sekoitteesta, jossa harjattu pinta.
• Sisäpuolella pehmeämpää kudosta sisäreiden kohdalla.
• Sepalus vetoketjulla sekä nappi ja hakanen vyötärökaitaleessa.
• Kaksi vinoa etutaskua ja kaksi istutettua takataskua napilla.
• Prässit.

Istuvuus
• Kapealahkeinen malli. 
• Voimakkaasti kapenevat lahkeet, joissa lahkeensuu 35 cm koossa 48.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
16338311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)464850525456
Vyötärönympärys8186899498102
Sisälahje788082838484
Reidenympärys606265676869
Polvenympärys414245464748
Lahkeensuu343536373839
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Hienostunut, innovatiivinen ja persoonallinen, ovat vain muutamat adjektiivit joilla on helppo kuvailla Morrista. Merkki yhdistää taitavasti suunnittelussaan Ranskan Rivieran tunnelman kansainvälisten suurkaupunkien kuten New Yorkin ja Pariisiin vilskeeseen. Näin syntyy klassisia miestenvaatteita, mistä välittyy kuitenkin nykyaikainen design. Kaikki alkoi vuonna 2004 kun Jan ja Eva Alsén perustivat vaatemerkin Boråsissa, Ruotsissa. Merkille soveltuva nimi on otettu Tukholmassa 50- ja 60-luvuilla sijainneelta miestenpukimolta, joka kantoi nimeä Morris.

Päällikangas: 60% Villa, 40% Polyesteri
Vuori: 100% Asetaatti
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 550159
Valmistajan väri nro: 60
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »