Kirjaudu sisään

Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy
Katso tuotteet
Morris Wesley Wool/Cashmere Coat Navy ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16329811r)

Wesley Wool/Cashmere Coat Navy

Klassinen villakangastakki merkiltä Morris. Takki on valmistettu hienosta kashmir-villasekoitteesta. Tämä tyylikäs päällystakki sopii hyvin syyssäähän ja leutoihin talvipäiviin.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Morris
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kiinnitys kolmella napilla.
• Kaksi etutaskua ja yksi rintatasku.
• Kaksi istutettua povitaskua.
• Yksi halkio.
• Harvat ja tarkoin sijoitetut tikkaukset taskujen ympärillä, saumoissa ja kauluskäänteessä.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16329811r
Tuotteen koot

Mitta (cm)EU46EU48EU50EU52EU54EU56
Hihan pituus464748494950
Rinnan ympärys102106110112118120
Vyötärönympärys9698100106110114
Helman ympärys114116118122128130
Vaatteen pituus909294969696
Kädentie454647484950
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Hienostunut, innovatiivinen ja persoonallinen, ovat vain muutamat adjektiivit joilla on helppo kuvailla Morrista. Merkki yhdistää taitavasti suunnittelussaan Ranskan Rivieran tunnelman kansainvälisten suurkaupunkien kuten New Yorkin ja Pariisiin vilskeeseen. Näin syntyy klassisia miestenvaatteita, mistä välittyy kuitenkin nykyaikainen design. Kaikki alkoi vuonna 2004 kun Jan ja Eva Alsén perustivat vaatemerkin Boråsissa, Ruotsissa. Merkille soveltuva nimi on otettu Tukholmassa 50- ja 60-luvuilla sijainneelta miestenpukimolta, joka kantoi nimeä Morris.

Päällikangas: 65% Villa, 25% Polyamidi, 10% Ka?mir
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 150189
Valmistajan väri nro: 60
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »