Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Oscar Jacobson Damien Trousers Super 120's Wool Black ryhmässä Vaatteet / Housut / Suorat housut @ Care of Carl (12140711r)

Damien Trousers Super 120's Wool Black

Super 120's -villakudoksesta valmistettu suorathousut merkiltä Oscar Jacobson. Tyylikäs malli. Yhdistä pikkutakkiin muodostaaksesi koko puvun.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kaksi etutaskua ja istutetut takataskut.
• Valmistettu super 120's -villakudoksesta italialaiselta kutomolta Vitale Barberis Canonico.
 Sisäpuolella pehmeämpää kudosta sisäreiden kohdalla.
• Prässit.
Istuvuus
• Lahkeen ympärys 36 cm, voimakkaasti kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
12140711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)444648505254148150152154
Vyötärönympärys78788186909484909296
Sisälahje79808182828487878989
Reidenympärys56575962646662646668
Polvenympärys42424345474844464748
Lahkeensuu343434,5363737,534363738
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

100% Villa
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Musta
Valmistajan nro: 537 8515
Valmistajan väri nro: 310
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »