Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Denz Corduroy Trousers Dark Brown ryhmässä Vaatteet / Housut / Vakosamettihousut @ Care of Carl (15070411r)

Denz Corduroy Trousers Dark Brown

Alaspäin kapenevat vakosamettihousut merkiltä Oscar Jacobson. Housut on valmistettu rinnakkain kulkevista kuiduista, minkä ansiosta kankaaseen on muodostunut materiaalille tyypillinen pintaraidoitus.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu melko joustavasta puuvillasekoitteesta.
• Vetoketjusepalus.
• Nappi ja hakanen vyötäröllä.

• Kaksi etutaskua, sekä kaksi istutettua takataskua.
• Kuusi vyölenkkiä.

Istuvuus
• Alaspäin kapeneva lahje.
• Lahkeensuu 33 cm kossa 48.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.

Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
15070411r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Vyötärönympärys84889296100
Sisälahje7981818183
Reidenympärys5759626465
Polvenympärys4143444546
Lahkeensuu3435363739
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

99% Puuvilla, 1% Elastaani
40 asteen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Istuvuus: Alaspäin kapeneva
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 51707548
Valmistajan väri nro: 510
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »