Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Oscar Jacobson Denz Wool Trousers Mid Blue ryhmässä Vaatteet / Housut / Suorat housut @ Care of Carl (15667411r)

Denz Wool Trousers Mid Blue

Oscar Jacobsonin alaspäin kapenevan housut on valmistettu joustavasta villakankaasta, mikä antaa housuille täydellisen tasapainoisen, mutta hienostuneen ilmeen.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kaksi sivutaskua edessä ja istutetut taskut takana.
• Kiinnitys hakasella ja sepalus vetoketjulla.

Istuvuus
• Lahkeensuu 36 cm koossa 48. Voimakkaasti kapenevat lahkeet.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
15667411r
Tuotteen koot

Mitta (cm)44464850525456
Vyötärönympärys8084879295100104
Sisälahje77787980818283
Reidenympärys60626466687073
Polvenympärys42424446484951
Lahkeensuu34353637383840
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

54% Polyesteri, 44% Villa, 2% Elastaani
40 asteen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Latvia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 5170 8000
Valmistajan väri nro: 215
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »