Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Oscar Jacobson Diego Linen Trousers Beige ryhmässä Vaatteet / Housut / Pellavahousut @ Care of Carl (15662911r)

Diego Linen Trousers Beige

Merkin Oscar Jacobson suorat housut, joissa kapenevat lahkeet. Valmistettu rouheasta, mutta viileästä pellavakankaasta, joka sopii loistavasti lämpimiin kevät- ja kesäpäiviin.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kaksi vinoa etutaskua ja istutetut takataskut.
• Vetoketjusepalus sekä hakanen ja nappi vyötärökaitaleessa.
• Lahkeensuissa 5 cm levyiset taitokset.

Istuvuus
• Voimakkaasti kapenevat lahkeet, joissa lahkeensuu 36 cm koossa 48.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
15662911r
Tuotteen koot

Mitta (cm)44464850525456
Vyötärönympärys8084879295100104
Sisälahje78787980818283
Reidenympärys60626466687073
Polvenympärys41424446484951
Lahkeensuu34353637383840
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

100% Pellava
30 asteen erittäin varovainen vesipesu. 30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Beige
Valmistajan nro: 5115 8747
Valmistajan väri nro: 470
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »