Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Oscar Jacobson Edmund Wool Blazer Mid Blue ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Yksiriviset pikkutakit @ Care of Carl (15667311r)

Edmund Wool Blazer Mid Blue

Tyylikäs ja kapean mallinen pikkutakki merkiltä Oscar Jacobson. Pikkutakki on valmistettu ohuesta, sileästä ja joustavasta villakankaasta, joka takaa sekä tyylikkyyden että mukavuutta.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuorattu, mikä tekee vaatteesta viimeistellyn.
• Kaksi kannellista etutaskua ja yksi rintatasku.
• Neljä istutettua povitaskua, joista yksi kynätasku.
• Kaksi halkiota.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• E-sarja, pikkutakit, joiden mallin nimi alkaa kirjaimella E, ovat kapeita malliltaan.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
15667311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)44464850525456
Hihan pituus44454546474849
Rinnan ympärys96100102104106108112
Vyötärönympärys84909296100104108
Vaatteen pituus69737374757676
Olan pituus42444445464747
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

54% Polyesteri, 44% Villa, 2% Elastaani
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Latvia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 3050 8000
Valmistajan väri nro: 215
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »