Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Vakosamettiset pikkutakit @ Care of Carl (16451511r)

Einar Patch Pocket Corduroy Blazer Tobacco

Kapean mallinen ja yksirivinen merkin Oscar Jacobson pikkutakki vakosametista. Kahdella napilla kiinnitettävä pikkutakki on valmistettu puuvillakankaasta, joka on kudottu kierretyistä rinnakkaiskuiduista, jotka saavat aikaan kankaaseen sille ominaiset raidat.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Puolvuorattu, mikä tekee vaatteesta viimeistellyn, mutta eläväisen.
• Kaksi paikkataskua, yksi rintatasku ja kolme istutettua povitaskua.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.
• Kaksi halkiota.
Istuvuus
• E-sarja. Pikkutakit, joiden mallin nimi alkaa kirjaimella E, ovat kapeita malliltaan.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16451511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4545464747
Rinnan ympärys98102103104112
Vyötärönympärys88909296102
Vaatteen pituus7273747576
Olan pituus42434343,545,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

99% Puuvilla, 1% Elastaani
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 30517548
Valmistajan väri nro: 560
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »