Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Leather 2,5 cm Belt Mid Brown ryhmässä Asusteet / Vyöt / Sileät vyöt @ Care of Carl (13537411r)

Leather 2,5 cm Belt Mid Brown

Tarjous on voimassa 30.11.2020 saakka tai niin kauan kuin tuotteita riittää.
Kapea nahkavyö merkiltä Oscar Jacobson. Valmistettu Italiassa tyylikkäästä nahasta. Metallisolki hillityllä logolla.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa.
• Leveys 3 cm.
Oletko epävarma siitä, millainen vyö sopii parhaiten asuusi? Lue oppaamme vyön valintaan.
Tuotenumero
13537411r
Tuotteen koot

Mitta (cm)859095105
Pituus kireimmillään838893103
Pituus väljimmillään9398103113
Vyön pituus100105110120
Leveys2,52,52,52,5
Soljen pituus4,54,54,54,5
Soljen leveys3,53,53,53,5
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

100% Nahka
Valmistusmaa: Italia
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: 15602
Valmistajan väri nro: 0046
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »