Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Saks Wool/Cashmere Coat Black ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (15067311r)

Saks Wool/Cashmere Coat Black

Tyylikäs, kolmenappinen päällystakki merkiltä Oscar Jacobson. Valmistettu pehmeästä ja kevyesti harjatusta villan, kashmirin ja polyamidin sekoitteesta. Muotolaskokset vyötäröllä.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Tarkoitettu syys- ja talvitakiksi.
• Kaksi etutaskua, yksi rintatasku ja kaksi istutettua povitaskua.
• Vuori tehostemateriaalista, jossa kudottu logo.
• Yksinkertainen halkio.
• Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.

Istuvuus
• Muotolaskokset vyötäröllä.
Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.

Tuotenumero
15067311r
Tuotteen koot

Mitta (cm)EU46EU48EU50EU52EU54
Hihan pituus4748494950
Rinnan ympärys102104108112114
Vyötärönympärys9498102104108
Helman ympärys106110116118120
Vaatteen pituus8991929394
Kädentie4646474950
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

60% Villa, 30% Polyamidi, 10% Ka?mir
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Musta
Valmistajan nro: 70759049
Valmistajan väri nro: 310
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »