Ilmainen toimitus ja palautus
Suurenna kuva

Classic Wool Twill Suit Navy

Löytyy myös seuraavissa väreissä
Harmaa Sininen
UK36 - EU46 UK38 - EU48 UK40 - EU50 UK42 - EU52 UK44 - EU54
849,90€
Varastossa, 2-5 arkipäivää
Tuotetietoa

Puku amerikkalaiselta merkiltä Polo Ralph Lauren. Valmistettu sileästä villakankaasta, jossa hieman kiiltoa. Housuissa on sivuilla napit vyötärökaitaleen säätämiseksi.

  • Tuotekuvaus

      Puvuntakki
      • Täysvuorattu.
      • Kaksi kannellista etutaskua ja yksi rintatasku.
      • Kolme istutettua povitaskua.
      • Neljä nappia ja koristenapinlävet hihansuissa.
      • Yksityiskohtana ompeleet edessä.

      Housut
      • Kaksi etutaskua ja kolikkotasku.
      Kaksi istutettua takataskua.
      • Vetoketjusepalus sekä hakanen ja nappi vyötärökaitaleessa.
      Side-adjusters vyötärökaitaleen säätämiseksi.
      • Prässit.
      • Huolittelemattomat lahkeensuut. Tarkoitettu lyhennettäväksi räätälin luona oikean pituisiksi.

      Istuvuus
      • Kapea malli.
      • Normaali mitoitus. Suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

      • Kuvan malli on 189 cm pitkä, painaa 76 kg ja käyttää kokoa UK38 - EU48.
      Tuotenumero 22771211
  • tuotteen koot
      Mitta (cm)46485054
      Hihan pituus45454545
      Rinnan ympärys96102106118
      Vyötärön ympärys869298108
      Vaatteen pituus75767677
      Olan pituus44454749
      Vyötärön ympärys76828896
      Sisälahje95979797
      Reidenympärys58626468
      Polvenympärys42444648
      Lahkeensuu35363637
      Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
    • Polo Ralph Lauren
        Polo Ralph Lauren

        Mikä alkoi vuonna 1967 solmiomallistona on tänä päivänä kokonainen lifestyle-brändi. Polo Ralph Lauren toimii merkin Ralph Lauren kulmakivenä. Mallistossa yhdistyy ajaton ja rento Amerikan itärannikon tyyli ja englantilainen klassinen miesten pukeutuminen. Merkin hallitseva preppy-tyyli kulminoituu merkin tunnukseen, mikä esittää hevospoolonpelaajaa. Polo Ralph Lauren tunnus tunnetaankin maailmanlaajuisesti ja merkki toimii tänä päivänä symbolina aidoille ja perinteitä kunnioittaville vaatteille. Mallistosta löytyy muun muassa klassisia poolopaitoja ja palmikkoneuleita rennolle, mutta tyylikkäälle pukeutujalle.

    • Tuotearvostelut
    Lisää merkiltä Polo Ralph Lauren Polo Ralph Lauren

    Mikä alkoi vuonna 1967 solmiomallistona on tänä päivänä kokonainen lifestyle-brändi. Polo Ralph Lauren toimii merkin Ralph Lauren kulmakivenä. Mallistossa yhdistyy ajaton ja rento Amerikan itärannikon tyyli ja englantilainen klassinen miesten pukeutuminen. Merkin hallitseva preppy-tyyli kulminoituu merkin tunnukseen, mikä esittää hevospoolonpelaajaa. Polo Ralph Lauren tunnus tunnetaankin maailmanlaajuisesti ja merkki toimii tänä päivänä symbolina aidoille ja perinteitä kunnioittaville vaatteille. Mallistosta löytyy muun muassa klassisia poolopaitoja ja palmikkoneuleita rennolle, mutta tyylikkäälle pukeutujalle.

    Business & Beyond Siirry osioon
    Haluat jatkaa siitä, missä olit?
    Ei, haluan aloittaa alusta
    Kyllä, haluan jatkaa
    4.65/5 892 Tuotearvostelua

    Kaikki meni todella hyvin ja asiointi oli helppoa ! Tilaus- ja toimitusprosessi oli nopea ja laadukas !???????? Myös tuote vastasi odotuksiani !????

    Ilkka J

    2023-02-06

    Ostaja

    2023-01-25

    Hyvä valikoima, nopea toimitus.

    Jari T

    2023-02-02

    Ostaja

    2023-01-23

    Kaikki sujui moitteettomasti, hyvä palvelu ja nopea toimitus.

    Olavi K

    2023-02-01

    Ostaja

    2023-01-22

    Sitä saa mitä tilaa, nopea toimitus ja muutenkin mainiosti.

    Pekka S

    2023-01-24

    Ostaja

    2023-01-10

    Kaikki toimi moitteettomasti ja ripeästi

    Niko K

    2023-01-19

    Ostaja

    2023-01-09

    Toimii, kuten verkkokaupan pitääkin, tuotevalikoima korkeaa laatua!

    Antti N

    2023-01-19

    Ostaja

    2023-01-10

    Posti hukkasi pakettini, mutta Care of Carl hoiti tilaukseni hienosti perille.

    jukka s

    2023-01-17

    Ostaja

    2023-01-08

    tuote ei ole vieläkään tullut perille

    Tenho K

    2023-01-16

    Ostaja

    2023-01-07

    Kaikki toimi hienosti tilaamisesta tuotteiden tuloon. Laadukkaita paitoja.

    Juha K

    2023-01-11

    Ostaja

    2022-12-31

    Laadukkaat tuotteet ja helppo asiointi. Rahalle vastinetta! Suosittelen.

    Antti T

    2023-01-09

    Ostaja

    2022-12-20

    Nopea toimitus

    Leo V

    2023-01-02

    Ostaja

    2022-12-21

    Kivat kengät ja nopea toimitus, kiitos!

    Natalia E

    2023-01-02

    Ostaja

    2022-12-21

    Supernopea toimitus!

    Jukka H

    2023-01-02

    Ostaja

    2022-12-20

    Shipping was quick and the product on point. 

    Dan F

    2023-01-01

    Ostaja

    2022-12-15

    Niin nopea ja ilmainen toimitus, laadukkaat tuotteet!!

    Mari L

    2022-12-29

    Ostaja

    2022-12-20

    Kiitos hyvästä palvelusta. Toimitus sujui nopsasti ja tuotteen mukana tuli kortti jossa näkyi tilaukseni käsittelijä. Tuli hyvä mieli. Hyvää uutta vuotta!

    Kasimir K

    2022-12-28

    Ostaja

    2022-12-15

    Tuote vastasi hyvin sitä, miltä se kuvissa näytti. Mitoitus xl oli lahjan saajalle ihan passeli.

    Tarja N

    2022-12-27

    Ostaja

    2022-12-13

    Muuten kaikki toimi hyvin mutta tuote jonka tilasin menee palautukseen. Ei hintaan nähden mikään huippu laatuinen, odotin parempaa

    Ville K

    2022-12-26

    Ostaja

    2022-12-16

    Upea tuote ja nopea toimitus

    Ami W

    2022-12-22

    Ostaja

    2022-12-12

    Super good service ????

    Alex S

    2022-12-22

    Ostaja

    2022-12-11

    Hyvä ja laadukas tuote, ja nopea toimitus!

    Tapio V

    2022-12-20

    Ostaja

    2022-12-07

    En voi vielä arvioida kun tilaus ei ole saapunut. Siksi 3 tähteä. Tilaus on kestänyt paljon kauemmin kuin luvattiin. Katsotaan arviot uudestaan kunhan nään että saan tuotteen!

    Minna H

    2022-12-16

    Ostaja

    2022-12-06

    Fast delivery, good service

    Jari K

    2022-12-15

    Ostaja

    2022-12-06

    Kaikki sujui kuten luvattu.

    Juha M

    2022-12-13

    Ostaja

    2022-11-30

    Laadukas valikoima ja nopea toimitus

    Julius S

    2022-12-07

    Ostaja

    2022-11-28

    Aina nopea toimitus laadukkaille tuotteille. 

    Päivi S

    2022-12-07

    Ostaja

    2022-11-27

    Hieno paita! :)

    Kristian K

    2022-12-05

    Ostaja

    2022-11-23

    Toimii aina kuten on aina toiminutkin. Toimitus ripeä ja tuotteet aina siististi pakattuna kunnon pakkauksessa.

    Heikki T

    2022-12-03

    Ostaja

    2022-11-19

    Kaikki toimi hienosti, hyvä että valmistusmaa näkyy tuotetiedoissa!

    Jyrki P

    2022-12-01

    Ostaja

    2022-11-22

    Helppoa kaupantekoa. Laatutuotteet kohtuullisin hinnoin.

    Matti K

    2022-12-01

    Ostaja

    2022-11-21

    Welcome!
    Do you want to continue to CareOfCare.fi?
    Delivery to Finland and Åland only.
    Otherwise choose another country:
    Save my choice
    Continue to Suomi »