Kirjaudu sisään

PIDENNETTY PALAUTUSOIKEUS 7.1.2020 SAAKKA.
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy
Katso tuotteet
Private White V.C. Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16566611r)

Unlined Cotton Ventile Mac Coat 3.0 Midnight Navy

Kevyt vettä hylkivä takki brittiläiseltä Private White V.C. merkiltä. Takki on valmistettu lisensoidusta Ventile®-kankaasta, mikä on tiheään kudottu puuvillakangas, mikä luontaisesti hylkii vettä ollen samalla myös hengittävä materiaali.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Private White V.C.
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Tarkoitettu syksy- ja kevätsesongille.
• Ventile® on tiukka puuvillakangas, mikä hylkii vettä luonnollisesti.
• Teipatut saumat.
• Vetoketju, sekä neppari kiinnitys.
• Leveä nappilista, jossa kankainen läppä.
• Kaksi etu- ja sisätaskua.
• Yksinkertainen halkio.

Istuvuus
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 4 - M.
Tuotenumero
16566611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)SMLXLXXL
Hihan pituus4546464747
Rinnan ympärys109116122130139
Vyötärönympärys110118123131140
Helman ympärys120125134139143
Vaatteen pituus979799100101
Kädentie44,545,54748,551
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Toisin kuin monet merkit tänä päivänä, Privat White V.C. on osallisena tuotteidensa valmistuksessa edelleen alusta loppuun saakka. Kaikki merkin tuotteet valmistetaankin Manchesterissä, Englannissa suurilta osin käsin ja materiaalit hankitaan mahdollisimman läheltä. Private White V.C. nimi on periytynyt yrityksen perustaja Private Jack White:lta, joka palveltuaan ensimmäisessä maailman sodassa, palkittiin Viktorian ristillä (V.C.) sankarillisen toiminnan ansiosta. Nykyään Private Jack V.C. valmistaa miestenvaatteita, joita voit huoletta käyttää koko loppu elämäsi ajan.

Päällikangas: 100% Puuvilla
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys kielletty.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Valmistusmaa: Iso-Britannia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: G16396
Valmistajan väri nro: 0
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »