Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Rick Cool Wool Suit Hope Blue ryhmässä Vaatteet / Puvut @ Care of Carl (SA000228)

Rick Cool Wool Suit Hope Blue

439.80

Yksirivinen, kaksinappinen ja kapean mallinen villakangaspuku kapeilla kauluskäänteillä merkiltä Filippa K. Valmistettu ohuesta ja sileästä villakankaasta, jossa hienostunut tyyli kohtaa pohjoismaisen minimalismin.

space
Puvuntakki:

space
Puvunhousut:

space
Määrä:

  • Tuotetietoa
  • Filippa K
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Portugalissa ohuesta ja sileästä villakankaasta.
• Täysvuorattu puvuntakki, joka istuu ja laskeutuu hyvin.
• Kaksi kannellista etutaskua, yksi lipputasku ja yksi rintatasku.
• Kolme istutettua povitaskua.
• Kapeat kauluskäänteet ja tehostekangasta kauluksen alapuolella.
• Hihansuissa yhdet napit ja koristenapinlävet.
• Puvunhousuissa vetoketjusepalus ja hakanen vyötärökaitaleessa.
• Kaksi sivutaskua ja kaksi istutettua takataskua napeilla.
• Prässit.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Lahkeensuu 35 cm koossa 48, voimakkaasti kapeneva lahje.

• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

Kaipaatko apua puvun ostamiseen? Lue oppaamme puvun hankintaan Carl Magazinesta.
Tuotenumero
SA000228
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4646,546,546,546
Rinnan ympärys100104108112116
Vyötärönympärys8892100106104
Vaatteen pituus7273747576
Olan pituus4546474849
Vyötärönympärys8286909496
Sisälahje8081828384
Reidenympärys6062646567
Polvenympärys4142434445
Lahkeensuu3435363738
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Kun merkki Filippa K perustettiin, oli ajatuksena suunnitella muodikkaita, mutta yksinkertaisia vaatteita, joilla voi täyttää vaikka koko vaatekaapin. Vaikka vaatteiden on tarkoitus olla muodikkaita, niiden tulee kuitenkin kestää aikaa niin muotokielellisesti, kuin laadullisestikin. Tästä syystä Filippa K:n vaatteet puhuttelevat tiedostavaa miestä, joka haluaa tehdä kestäviä valintoja.

Merkki on perustettu 1993 Tukholmassa, Ruotsissa ja yksi merkin perustajista oli Filippa Knutsson, kenen mukaan yritys on nimetty. Merkin ensimmäinen miestenmallisto julkaistiin 1998 perustuen yrityksen perusarvoihin tyyliin, yksinkertaisuuteen ja laadukkuuteen.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Polyesteri
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Ei ole
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Väri: Sininen
Valmistajan nro: 25038 & 23319
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »