Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Katso tuotteet
The Gigi Degas Wool Blend Check Blazer Dark Brown ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (19263611r)

Degas Wool Blend Check Blazer Dark Brown

Tarjous on voimassa 30.11.2020 saakka tai niin kauan kuin tuotteita riittää.

Pikkutakki tweed-kankaasta merkiltä The Gigi, joka on Boglioli-veljesten uusi projekti. He halusivat jatkuvasti kehittää ja tutkia muotia sekä rikkoa rajoja kuitenkaan unohtamatta tyyliä.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • The Gigi
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa.
• Kukonaskelkuvioista villakangasta.
• Vuoriton, tekee vaatteesta rennon ja liikkuvan oloisen.
• Kaksi paikkataskua ja yksi rintatasku miehustassa.
• Kaksi istettua povitaskua.

Istuvuus
• Kapea malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 190 cm pitkä, painaa 82 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
19263611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052
Hihan pituus44454646
Rinnan ympärys98102106110
Vyötärönympärys9296100102
Vaatteen pituus71727374
Olan pituus44454647
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Merkin The Gigi taustalla ovat veljekset Pierluigi "Gigi" ja Mario Boglioli, jotka toimittuaan tunnetun italialaisen merkin palveluksessa, joka kantaa heidän sukunimeään, halusivat tehdä jotain uudenlaista ja uraauurtavaa. Veljesten mottona oli "takaisin ei ole katsomista" kun he perustivat The Gigin löytääkseen uusia inspiroivia ratkaisuja ja tulevaisuuden jossa The Gigi edustaa uudenlaista klassista pukeutumista.

55% Villa, 45% Uusi villa
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Italia
Väri: Ruskea
Valmistajan nro: DEGAS220 N014
Valmistajan väri nro: 450
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »