Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Tiger of Sweden Jil Wool Blazer Black ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Yksiriviset pikkutakit @ Care of Carl (14314111r)

Jil Wool Blazer Black

Kaksinappinen pikkutakki merkiltä Tiger of Sweden. Pikkutakki on valmistettu italialaisen Marzotto kutomon Super 100's villakankaasta, mikä on tyylikäs ja ohut materiaali.

Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Tiger of Sweden
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysin vuorattu, minkä ansiosta pikkutakki on taidokkaasti valmistettu, mutta silti kauniisti laskeutuva.
• Kaksi kannellista etutaskua, rintatasku ja kolme istutettua sisätaskua.
• Hienostuneita yksityiskohtia, kuten kaksi tupla napinlävet.

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
14314111r
Tuotteen koot

Mitta (cm)444648505254
Hihan pituus4546464747,548
Rinnan ympärys9498100104108110
Vyötärönympärys83899092100103
Vaatteen pituus697173747475,5
Olan pituus444445464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Tukholmalainen merkki Tiger of Sweden perustettiin vuonna 1903 ja tarkoituksena oli tarjota miehille ja naisille vaatteita, jotka kohottaisivat heidän itsetuntoa ja persoonallista tyyliä. Merkille on alusta asti ollut ominaista ylpeä räätälöintiperinne ja tarkka käsityö, jossa on keskitytty leikkauksiin, muotoihin ja materiaaleihin. Merkille tärkeät arvot ovat keskittyneet kulttuuriin, luovuuteen ja käsityöhön. Tiger of Sweden pyrkii kehittymään jatkuvasti niin suunnittelun, laadun kuin henkistenkin arvojen kohdalla.

Päällikangas: 100% Villa
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Musta
Valmistajan nro: T62470005Z
Valmistajan väri nro: 050
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »