Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Tiger of Sweden Jil Wool Stretch Blazer Country Blue ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Yksiriviset pikkutakit @ Care of Carl (15412711r)

Jil Wool Stretch Blazer Country Blue

Kaksinappinen villakankaasta valmistettu pikkutakki merkiltä Tiger of Sweden. Valmistettu ohuesta ja joustavasta villasekoitteesta, minkä on kutonut italialainen Maralane kutomo.

Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Tiger of Sweden
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysin vuorattu pikkutakki.
• Kaksi kannellista etutaskua, rintatasku ja kolme istutettua sisätaskua.
• Kapea kaulus, jossa yksityiskohtana kaksi napinläpeä..

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
15412711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus46464747,548
Rinnan ympärys98100104108110
Vyötärönympärys899092100103
Vaatteen pituus7173747475,5
Olan pituus4445464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Tukholmalainen merkki Tiger of Sweden perustettiin vuonna 1903 ja tarkoituksena oli tarjota miehille ja naisille vaatteita, jotka kohottaisivat heidän itsetuntoa ja persoonallista tyyliä. Merkille on alusta asti ollut ominaista ylpeä räätälöintiperinne ja tarkka käsityö, jossa on keskitytty leikkauksiin, muotoihin ja materiaaleihin. Merkille tärkeät arvot ovat keskittyneet kulttuuriin, luovuuteen ja käsityöhön. Tiger of Sweden pyrkii kehittymään jatkuvasti niin suunnittelun, laadun kuin henkistenkin arvojen kohdalla.

Päällikangas: 98% Villa, 2% Elastaani
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Halkio
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Sininen
Valmistajan nro: T64535018Z
Valmistajan väri nro: 2AX
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »