Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Tiger of Sweden Jill Wool Stretch Blazer Blue ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Puvuntakit @ Care of Carl (16014511r)

Jill Wool Stretch Blazer Blue

Kaksinappinen villakankaasta valmistettu pikkutakki merkiltä Tiger of Sweden. Valmistettu ohuesta ja joustavasta villasekoitteesta, jonka on kutonut italialainen Angelico kutomo.

Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Tiger of Sweden
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Täysvuorattu pikkutakki.
• Kaksi kannellista etutaskua, rintatasku ja kolme istutettua sisätaskua.
• Kapea kaulus, jossa yksityiskohtana kaksi napinläpeä.

Istuvuus
• Tyköistuva malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 76 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
16014511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus46464747,548
Rinnan ympärys98100104108110
Vyötärönympärys899092100103
Vaatteen pituus7173747475,5
Olan pituus4445464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Tukholmalainen merkki Tiger of Sweden perustettiin vuonna 1903 ja tarkoituksena oli tarjota miehille ja naisille vaatteita, jotka kohottaisivat heidän itsetuntoa ja persoonallista tyyliä. Merkille on alusta asti ollut ominaista ylpeä räätälöintiperinne ja tarkka käsityö, jossa on keskitytty leikkauksiin, muotoihin ja materiaaleihin. Merkille tärkeät arvot ovat keskittyneet kulttuuriin, luovuuteen ja käsityöhön. Tiger of Sweden pyrkii kehittymään jatkuvasti niin suunnittelun, laadun kuin henkistenkin arvojen kohdalla.

Kangas: 98% Villa, 2% Elastaani
Vuori: 100% Viskoosi
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Sininen
Valmistajan nro: T56431162Z
Valmistajan väri nro: 221
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »