Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Crockett & Jones Belt 3,2 cm Black Calf ryhmässä Asusteet / Vyöt / Sileät vyöt @ Care of Carl (12051711r)

Belt 3,2 cm Black Calf

Nahkavyö brittiläiseltä merkiltä Crockett & Jones. Merkillä on yli 100 vuoden kokemus laadukkaiden kenkien valmistuksesta ja heidän vyönsä ovat samaa luokkaa monilla yksityiskohdilla.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Crockett & Jones
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa.
• Nahka on valikoitu Euroopan johtavista parkitsimoista.
• Kromattu solki messingistä, jonka viimeistely on käsityötä.
• Leveys 3,2 cm.
Oletko epävarma siitä, millainen vyö sopii parhaiten asuusi? Lue oppaamme vyön valintaan.
Tuotenumero
12051711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)32tum34tum36tum38tum
Pituus kireimmillään80859095
Pituus väljimmillään9095100105
Vyön pituus96101106111
Korkeus3,23,23,23,2
Soljen pituus4,54,54,54,5
Soljen korkeus3,93,93,93,9
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Northamptonin kaupungissa, Englannissa kenkiin erikoistuneella alueella, perustettiin vuonna 1879 kiivasta keskustelua aiheuttanut kenkätehdas Crockett & Jones kumppanien Charles Jonesin ja Sir James Crocketin toimesta. Niiden 130 vuoden aikana, kun tehdas on valmistanut kenkiä, on yritykselle aina ollut tärkeää seurata perustajiensa arvoja. Merkille laatu on arvoista tärkein ja se merkitsee huomion kiinnittämistä yksityiskohtiin, sekä kestäviä toimintatapoja. Valmistettavien kenkien tulee olla tietenkin myös mukavat jalkaan. Näitä samoja arvoja nykyinen Jonesin sukupolvi ylpeästi varjelee.

100% Nahka
Valmistusmaa: Italia
Väri: Musta
Valmistajan nro: 9945
Valmistajan väri nro: 12
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »