Kirjaudu sisään

Katso tuotteet
Incotex Slim Fit Chinolino Trousers Beige ryhmässä Vaatteet / Housut / Pellavahousut @ Care of Carl (16739611r)

Slim Fit Chinolino Trousers Beige

Alaspäin kapenevat chinot merkiltä Incotex. Tyylikkäät chinot, joissa prässit. Nämä housut sopivat moneen eri tyyliin.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Incotex
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Chinolino® -kankaasta, joka on pellavan ja puuvillan sekoitus. Käsitelty antaen housuille kulutetun ilmeen. 
• Sepalus metallivetoketjulla ja napit vyötärökaitaleessa.
• Kaksi vinoa etutaskua sekä kaksi istutettua takataskua.
• Kahdeksan vyönlenkkiä.
• Kapeat lahkeensuut, jotka on tarkoitettu taitettavaksi tai lyhennettäväksi räätälin luona oikean pituisiksi.

Istuvuus
• Malli 30.
• Slim fit, lahkeen ympärys 34 cm koossa 48, kapeneva lahje.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
16739611r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052545658
Vyötärönympärys788282889496100
Sisälahje92929293939393
Reidenympärys58606264666870
Polvenympärys42424446474850
Lahkeensuu34343636363636
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Incotex on merkki, jonka sanotaan valmistavan maailman parhaimpia housuja. Incotex on perustettu Venetsiassa vuonna 1951 ja alun perin se valmisti housuja muille vaatemerkeille, kuten 50-luvulla amerikkalaiselle laivastolle ja 80-luvulla Ralph Laurenille ja Ermenegildo Zegnalle. Vasta vuonna 2003 Incotex aloitti toimintansa itsenäisenä vaatemerkkinä tuoden markkinoille oman mallistonsa.

Merkin housut ovatkin tänä päivänä tunnetut niiden huolellisesti valmistetuista yksityiskohdista ja istuvuudesta, minkä vain vuosien kartuttama ammattitaito voi taata. Incotex valitsee tuotteisiinsa markkinoiden parhaat materiaalit ja merkki on omistautunut valmistamaan esteettisesti miellyttäviä housuja, joita on myös yhtä mukava pitää yllä.

55% Pellava, 45% Puuvilla
Vuori: 100% Puuvilla
30 asteen erittäin varovainen vesipesu. 30 asteen erittäin varovainen vesipesu.
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Kuivataan vettä valuvana. Kuivataan vettä valuvana.
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Romania
Väri: Beige
Valmistajan nro: 1AGW30 91890
Valmistajan väri nro: 907
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »