Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Danwick Side Adjusters Chino Beige ryhmässä Vaatteet / Housut / Chinot @ Care of Carl (15665211r)

Danwick Side Adjusters Chino Beige

Kapenevan malliset housut merkiltä Oscar Jacobson. Nämä housut on valmistettu joustavasta puuvillasekoitteesta ja niissä on sivuilla napit vyötärökaitaleen säätämiseksisi. Tämä antaa housuihin hienostunutta, mutta samalla rentoa tyyliä.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Kaksi sivutaskua edessä ja istutetut takataskut.
• Vetoketjusepalus ja hakanen vyötäröllä.

Istuvuus
• Lahkeensuu 36 cm koossa 48. Voimakkaasti kapenevat lahkeet.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Kaipaatko vinkkejä chinojen valintaan? Lue vinkkimme Carl Magazinesta.
Tuotenumero
15665211r
Tuotteen koot

Mitta (cm)44464850525456146
Vyötärönympärys8084879295100104110
Sisälahje7778798081828383
Reidenympärys6062646668707374
Polvenympärys4242444648495151
Lahkeensuu3435363738384040
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

98% Puuvilla, 2% Elastaani
40 asteen vesipesu. 40 asteen vesipesu.
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Varovainen rumpukuivaus. Varovainen rumpukuivaus.
Silitys enintään 150°C. Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Istuvuus: Kapeneva
Valmistusmaa: Turkki
Väri: Beige
Valmistajan nro: 5176 4305
Valmistajan väri nro: 485
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »