Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Oscar Jacobson Dave Trousers Black
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Dave Trousers Black ryhmässä Vaatteet / Housut / Suorat housut @ Care of Carl (10108711r)

Dave Trousers Black

Suoralahkeiset pukuhousut merkiltä Oscar Jacobson. Tyylikäs malli. Yhdistä pikkutakkiin muodostaaksesi koko puvun.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Sisäpuolella pehmeämpää kudosta sisäreiden kohdalla.
• Kaksi etutaskua ja nappitaskut takana.
• Prässit.
Istuvuus
• Lahkeen ympärys 40 cm, suora malli.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
10108711r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052
Vyötärönympärys80848789
Sisälahje818283,585
Reidenympärys59606163
Polvenympärys44454546
Lahkeensuu3636,53840
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobseniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobsen alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompelu vaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, jossa se on siitä asti pysynyt.

54% Polyesteri, 44% Villa, 2% Elastaani
40 asteen vesipesu.
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Musta
Valmistajan nro: 525 4158
Valmistajan väri nro: 310
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.

Sweden

Norway

Denmark

Finland
Save my choice
Continue to Finland »