Kirjaudu sisään

Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black
Katso tuotteet
Oscar Jacobson Devon Tuxedo Trousers Black ryhmässä Vaatteet / Housut / Smokkihousut @ Care of Carl (10235011r)

Devon Tuxedo Trousers Black

Smokkihousut merkiltä Oscar Jacobson. Silkkiraidat sivuilla ja prässit. Muodollinen malli. Yhdistä yhteenkuuluvan pikkutakin kanssa saadaksesi kokonaisen asun, smokin.
Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Oscar Jacobson
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Vetoketjusepalus ja hakaskiinnitys vyötärökaitaleessa
• Kaksi etutaskua.
Istuvuus
• Lahkeen ympärys 40 cm, suora malli.
• Normaali mitoitus, suosittelemme että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 188 cm pitkä, painaa 80 kg ja käyttää kokoa 48.
Mitä on tehtävissä, jos housut istuvat hyvin, mutta eivät kuitenkaan täydellisesti? Kerromme Carl Magazinessa parista helposta korjauksesta, joiden avulla räätäli voi tehdä housuista lähes mittatilaustyönä tehtyjen veroiset.
Tuotenumero
10235011r
Tuotteen koot

Mitta (cm)46485052545658
Vyötärönympärys7983869094102108
Sisälahje82828384858688
Reidenympärys59606264667276
Polvenympärys43444546475052
Lahkeensuu39404141,5424343
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Vankka käsityöosaaminen, nerokkaat yksityiskohdat ja ajaton muotokieli ovat Oscar Jacobsoniin liitetyt ominaisuudet. Yhdistämällä anglosaksisen kulttuuriperinnön, italialaisen vaatturinammattitaidon ja skandinaavisen yksinkertaisuuden saadaan aikaan korkealaatuisia miesten pukuja ja pikkutakkeja tiedostavalle miehelle.

Kaikki alkoi pienessä Boråsin kaupungissa vuonna 1903 kun Oscar Jacobson alkoi valmistaa työvaatteita. Vuonna 1908 alkoi vaatteiden valmistus ennalta määriteltyjen kokojen mukaisesti, mikä oli tuohon aikaan vallankumouksellista. 20-luvulla syntyi merkin seuraava vallankumouksellinen toimintasuunnitelma. Yksi ompelija ei enää valmistaisikaan yhtä pukua alusta loppuun, vaan ompelijat erikoistuisivat tiettyyn ompeluvaiheeseen ja useampi ompelija valmistaisi yhden puvun. Tämä oivallus nosti merkin laadukkaiden pukuvalmistajien joukkoon, missä se on siitä asti pysynyt.

100% Villa
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 150°C.
Kemiallinen pesu sallittu.
Valmistusmaa: Liettua
Väri: Musta
Valmistajan nro: 588 4651
Valmistajan väri nro: 310
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »