Kirjaudu sisään

Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange
Katso tuotteet
Brunello Cucinelli Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16378911r)

Pilar Virgin Wool Coat Light Grey Melange

Kaksirivinen päällystakki italialaiselta yritykseltä Brunello Cucinelli. Valmisettu pehmeästä kudoksesta uutta villaa, josta henkii korkea laatu ja ajaton muotoilu. Takki sopii käyteväksi monien vuosien ajan.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Vinkkejä samankaltaisista tuotteista.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Brunello Cucinelli
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Solomeon kylässä, Italiassa uudesta villasta.
• Puolvuorattu hyvin laskeutuvasta kuprokankaasta. Tarkoitettu syystakiksi tai leutoihin talvipäiviin.
• Suljetaan vetoketjulla ja puhvelin sarvista valmistetuilla napeilla.

• Kaksi etutaskua, rintatasku sekä kolme istutettua sisätaskua.
Kaksi halkiota.

Istuvuus
• Lyhyt malli.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.
• Kuvan malli on 185 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16378911r
Tuotteen koot

Mitta (cm)EU46EU48EU50EU52EU54
Hihan pituus444444,544,545
Rinnan ympärys107111115118121
Vyötärönympärys99103106109114
Helman ympärys108114118122128
Vaatteen pituus7980818182
Kädentie4647484950
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
Brunello Cucinelli edustaa ehdotonta italialaisten luksusmerkkien eliittiä, mutta tästä huolimatta merkin tarina on kaikkea muuta kuin ruusuilla tanssimista. Merkille on enemmänkin ominaista kunnioitus ja laatu niin tuotteita kuin itse elämääkin kohtaan.

Kaikki alkoi 70-luvulla, jolloin nuori Brunello Cucinelli rakastui toista kertaa elämässään. Tämä ”toinen” rakkaus kohdistui tällä kertaa keskiaikaiseen Solomeon kylään, joka oli Brunellon kihlatun Federican kotipaikka. Täällä hän löysi intohimonsa neuleisiin ja nykyäänkin, noin puoli vuosisataa myöhemmin, värikäs kashmirneule on yhä Brunellon suuri innovaatio.
100% Villa
Vuori: 100% Kupro
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Valmistusmaa: Italia
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: MN4677003
Valmistajan väri nro: C082
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »