Kirjaudu sisään

✓ILMAINEN TOIMITUS & PALAUTUS  ✓TOIMITUS 2-5 PV
Katso tuotteet
Brunello Cucinelli Super 120s Flannel Patch Pocket Blazer Navy ryhmässä Vaatteet / Pikkutakit / Villakankaiset pikkutakit @ Care of Carl (19190511r)

Super 120s Flannel Patch Pocket Blazer Navy

Pikkutakki italialaiselta merkiltä Brunello Cucinelli. Tuotemerkki, jossa jokainen vaate on täynnä huolellisuutta, ylellisyyttä ja korkeaa laatua. Tämä tyköistuva pikkutakki on tyylikäs valinta.

Kampanja
Antal
0
Kampanjan alku
Kampanja päättyy
Ilmainen toimitus & palautus
Koko: 
Määrä: 

  • Tuotetietoa
  • Brunello Cucinelli
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Valmistettu Italiassa, Solomeon keskiaikaisessa kylässä, jossa on vain noin 450 asukasta.
• Pehmeää flanellikangasta, joka on erittäin ohutta ja sileää Super 120's villaa.
• Puolvuorattu tyylikkäästä tehostekankaasta, mikä tekee vaatteesta viimeistellyn ja liikkuvan.
Kolme nappia.
• Kaksi etutaskua, rintatasku ja lipputasku.
• Kaksi istutettua povitaskua sekä kolikkotasku.

• Neljä koristenappia hihansuissa.
• Helmassa kaksi halkiota.
• Mukana säilytyspussi.

Istuvuus
• Kapea malli.
 Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Haluatko pitää pikkutakkisi uudenveroisena mahdollisimman pitkään? Lue meidän Kuusi vinkkiä pikkutakin huoltoon.
Tuotenumero
19190511r
Tuotteen koot

Mitta (cm)4648505254
Hihan pituus4545464647
Rinnan ympärys100104106110114
Vyötärönympärys9294100104106
Vaatteen pituus7475757779
Olan pituus4345464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »
Brunello Cucinelli edustaa ehdotonta italialaisten luksusmerkkien eliittiä, mutta tästä huolimatta merkin tarina on kaikkea muuta kuin ruusuilla tanssimista. Merkille on enemmänkin ominaista kunnioitus ja laatu niin tuotteita kuin itse elämääkin kohtaan.

Kaikki alkoi 70-luvulla, jolloin nuori Brunello Cucinelli rakastui toista kertaa elämässään. Tämä ”toinen” rakkaus kohdistui tällä kertaa keskiaikaiseen Solomeon kylään, joka oli Brunellon kihlatun Federican kotipaikka. Täällä hän löysi intohimonsa neuleisiin ja nykyäänkin, noin puoli vuosisataa myöhemmin, värikäs kashmirneule on yhä Brunellon suuri innovaatio.
100% Villa
Vesipesu kielletty Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty. Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty. Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C. Silitys enintään 100°C.
Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä. Kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Halkio: Kaksinkertainen
Hihansuu: Koristenapit
Istuvuus: Kapea
Valmistusmaa: Italia
Väri: Sininen
Valmistajan nro: ME2267BND
Valmistajan väri nro: C334
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »