Kirjaudu sisään

Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey
Katso tuotteet
Emporio Armani Alpaca Wool Coat Grey ryhmässä Vaatteet / Takit / Päällystakit @ Care of Carl (16306211r)

Alpaca Wool Coat Grey

Kolminappinen päällystakki merkiltä Emporio Armani. Takki on valmistettu meleeratusta villan ja keinokuitujen sekoitteesta, jossa myös aavistus alpakanvillaa. Tämä ohuesti vuorattu takki sopii parhaiten syys- ja kevätkäyttöön.

Tuote on valitettavasti loppuunmyyty.

Katso meidän samankaltaisten tuotteiden valikoima.
Koko: 
Määrä: 
  • Tuotetietoa
  • Emporio Armani
  • Pesuohjeet ja muut tiedot
  • Anna arviosi (0 kpl)
  • Ota meihin yhteyttä
Tuotekuvaus

• Tarkoitettu kevät- ja syyssäähän.
• Valmistettu villasta, keinokuiduista ja alpakanvillasta.
• Kaksi etutaskua ja rintatasku.
• Neljä povitaskua.
• Viisi nappia hihansuissa.
• Yksi halkio helmassa.

Istuvuus
• Hieman kavennettu vyötäröltä.
• Normaali mitoitus. Suosittelemme, että valitset saman koon kuin tavallisesti.

• Kuvan malli on 186 cm pitkä, painaa 78 kg ja käyttää kokoa 48.
Tuotenumero
16306211r
Tuotteen koot

Mitta (cm)48505254
Hihan pituus50505050
Rinnan ympärys106110114116
Vyötärönympärys96100106110
Vaatteen pituus95969698
Olan pituus45464748
Katso kokotaulukot ja tarkista kuinka me mittaamme tuotteet »

Italialainen muotitalo Armani perustettiin vuonna 1975 Giorgio Armanin ja Sergio Galettin toimesta, joka oli vaikutusvaltainen ja kokenut toimija muotibisneksessä. Yritys on alusta alkaen keskittynyt luomaan mallistoja, joista välittyy aito italialainen muotoilu. Nykyaikainen ja tyylikäs ilme, sekä laadukkuus sijoittuvat yrityksen arvoasteikon kärkeen. Toteuttaakseen näitä arvoja yritys omistaakin suurimman osan tehtaista, joilla yrityksen tuotteet valmistetaan. Emporio Armani mallisto perustettiin vuonna 1981 Armani merkin alaisuuteen ja se tarjoaa laajan valikoiman vaatteita, kenkiä ja asusteita, joista välittyy nykyaikainen ja urheiluvaatetukseen viittaava suunnittelu. 


62% Villa, 20% Polyamidi, 8% Polyesteri, 4% Alpakka
Vesipesu kielletty
Valkaisu kielletty.
Rumpukuivaus kielletty.
Silitys enintään 100°C.
Erittäin hellävarainen kemiallinen pesu tetrakloorieteenillä.
Alennusprosentti: 70%
Valmistusmaa: Bulgaria
Väri: Harmaa
Valmistajan nro: 41LSE0 41901
Valmistajan väri nro: 626
Tuotearvostelut (0 kpl)
Kirjoita arvostelu »
Kiitos palautteestasi!
Ota yhteyttä suomenkieliseen asiakaspalveluun

Yleisimmät kysymykset
Lue vastaukset tavallisimpiin kysymyksiin täältä.

Sähköposti: info@careofcarl.fi
Vastaamme viesteihin arkisin 24 tunnin kuluessa.

Puhelin: 09 4259 9724
Arkisin klo 9.00 - 17.00.
Welcome!
We only deliver to addresses within following countries.
You may continue browse on this .x but we are not able to deliver any goods outside this country.
Save my choice
Continue to Finland »